Velikost textu Decrease text size Increase text size

VítejtePřihlášení | Registrace | Košík (0)

Přihlášení

Ztracené heslo?

Sdílet tuto stránku Poslat stránku emailem Vytisknout stránku

Zavřít X

Poslat tuto stránku emailem

Všechna pole jsou povinná

Cestování

Nezůstávejte kvůli diabetu doma! Existuje tolik způsobů snadného a pohodlného cestování, že pro vás diabetes vůbec nemusí být překážkou. Avšak podobně jako lidé s astmatem nebo srdeční nemocí i vy byste měli dodržovat při cestování jistá doporučení. Možná budete muset udělat změny v plánu kontrol glykémie, ve stravovacím plánu a rozpisu inzulínu, zejména cestujte-li přes několik časových pásem. 
Tipy při cestování

Problémy se pravděpodobně při cestování vyskytnou, i když budete mít ten nejlepší plán. Co když se pokazí vlak, nebo se zpozdí podávání jídla v letadle? 

Abyste měli co nejméně potíží, dodržujte tyto tipy:

  • Neaplikujte si svou dávku inzulínu určenou k jídlu, dokud nebudete mít jistotu, že se budete moci najíst.
  • Noste s sebou pohotovostní svačinový balíček, který obsahuje výživné a snadno stravitelné jídlo. Dobrými příklady jsou sušenky se sýrem nebo ořechy, müsli tyčinky, arašídové máslo nebo sušené ovoce a ořechy. Nose s sebou také nějakou formu rychle působící glukózy (bonbóny nebo tablety glukózy) pro případ nízké hladiny cukru v krvi.
  • Pokud cestujete přes několik časových pásem, konzultujte odborný zdravotnický personál ohledně změny načasování vašich jídel, fyzické aktivity a dávek inzulínu.
  • Zvažte přechod na intenzifikovaný režim léčby diabetu (např. vícečetné injekce inzulínu, nebo inzulínovou pumpu), pokud cestujete často nebo je váš časový rozvrh nepředvídatelný.
  • Když cestujete, noste své léky nebo inzulín a také injekce a pomůcky na kontroly glykémie stále s sebou.
  • Noste náramek s medicínskými informacemi nebo náhrdelník, na němž bude uvedená informace, že máte diabetes.
  • Nenechávejte bez dozoru své pomůcky. Noste při sobě zavazadlo obsahující inzulín, stříkačky nebo inzulínovou pumpu a infuzní sety, lancety, glukometr, testovací proužky do glukometru a na přítomnost ketolátek v moči, soupravu obsahující glukagon, glukózový nápoj nebo glukózové tablety a svačinu.
  • Sbalte si s sebou dvakrát tolik inzulínu a pomůcek na kontrolu glykémie než si myslíte, že budete potřebovat. Získat potřebné diabetické pomůcky mimo domov může být velmi obtížné.
  • Inzulín chraňte před sluncem a před velmi vysokou nebo nízkou teplotou. Cestujete-li letecky, noste inzulín s sebou, místo zabalení jej do zavazadel, která mohou být vystavena vysoké či nízké teplotě (nedávejte jej do zavazadlového prostoru).
  • Při cestování přes několik časových pásem bystese mohli pomýlit při dávkování inzulínu. Kupte si hodinky, které ukazují oba časy, budete tak moci sledovat původní čas stejně jako doma. Možná budete potřebovat udělat nový časový rozvrh dávkování inzulínu nebo změnit celkovou denní dávku inzulínu. Když cestujete na východ, budete mít kratší den a potřebovat méně inzulínu. Při cestě na západ budete mít delší den a potřebovat více inzulínu. Nechejte si hodinky nastavené na původní čas doma do prvního rána po příjezdu do nového časového pásma. Kontrolujte hladinu svého krevního cukru častěji než normálně.

Instruktážní videaTréninková videa

Podívejte se na   krátká   videa k vybraným produktům Accu-Chek®. Naleznete zde podrobné návody s ukázkami   jak správně používat   naše výrobky, detailní popis všech dostupných funkcí a také odpovědi na Vaše možné otázky.  

eshop pic E-shop 

 Navštivte náš e-shop a nakupujte produkty Accu-Chek® za vždy nejnižší ceny na trhu. Výhodně tak můžete nakoupit např. glukometr nebo testovací  proužky do glukometru. U objednávek nad 750 Kč je poštovné zdarma!

 

 

Facebook - Život je sladký

 

Tato webová stránka obsahuje informace o produktech určených široké veřejnosti i profesionálům ve zdravotnictví a může obsahovat detaily o produktech, které nejsou dostupné ve vaší zemi. Společnost Roche nenese žádnou odpovědnost za použití informací uveřejněných na těchto stránkách ani za jejich vztah k právním předpisům, omezením či registračnímu procesu v zemi vašeho původu.