Velikost textu Decrease text size Increase text size

VítejtePřihlášení | Registrace | Košík (0)

Přihlášení

Ztracené heslo?

Sdílet tuto stránku Poslat stránku emailem Vytisknout stránku

Zavřít X

Poslat tuto stránku emailem

Všechna pole jsou povinná

Selfmonitoring

V širším slova smyslu znamená selfmonitoring samostatné měření glykémie pacientem, domácí měření krevního tlaku, kontroly tělesné hmotnosti, orientační zkoušky moči na přítomnost cukru, ketolátek a bílkovin a kontroly stavu nohou.

V užším slova smyslu se za selfmonitoring považuje měření glykémie pomocí osobních glukometrů, které pracují na základě různých principů. Spolehlivost současných přístrojů je poměrně vysoká. Krev pro analýzu si pacient odebírá obvykle z konečku prstu nabodnutím kůže tzv. lancetou. Některé systémy umožňují odběr také z jiných míst povrchu těla (předloktí, dlaň).

Řada studií opakovaně potvrdila prospěšnost selfmonitoringu glykémie u diabetiků 1. i 2. typu. Selfmonitoring krevního cukru je dnes pokládán za nedílnou součást léčby diabetu 1. typu. Podle vlastní silou získaných výsledků mohou dobře edukovaní pacienti upravovat dávky inzulínu.

Minimálním optimem měření při léčbě diabetu 1. typu intenzifikovaným režimem jsou 3 – 4 glykémie denně, obvykle před jídlem. Vyšší frekvence je vhodná při dekompenzaci diabetu, změně léčby (nový typ inzulínu apod.), nezvyklé změně režimu pohybového (dovolená), těhotenství.

Vědeckých zpráv o prospěšnosti, přínosu a významu sebetestování glykémie u nemocných s cukrovkou 2. typu v posledních letech stále přibývá. Není však jednoznačně doporučená frekvence testování. Z výsledků studií vyplývá, že pozitivní přínos má selfmonitoring bez ohledu na léčebný režim. Důvodem velmi příznivého výsledku je to, že nemocní, kteří si sami měří glykémii, jsou mnohem více motivováni ke změně životosprávy a jejich ošetřující lékař má mnohem více údajů.


Instruktážní videaTréninková videa

Podívejte se na   krátká   videa k vybraným produktům Accu-Chek®. Naleznete zde podrobné návody s ukázkami   jak správně používat   naše výrobky, detailní popis všech dostupných funkcí a také odpovědi na Vaše možné otázky.  

eshop pic E-shop 

 Navštivte náš e-shop a nakupujte produkty Accu-Chek® za vždy nejnižší ceny na trhu. Výhodně tak můžete nakoupit např. glukometr nebo testovací  proužky do glukometru. U objednávek nad 750 Kč je poštovné zdarma!

 

 

Facebook - Život je sladký

 

Tato webová stránka obsahuje informace o produktech určených široké veřejnosti i profesionálům ve zdravotnictví a může obsahovat detaily o produktech, které nejsou dostupné ve vaší zemi. Společnost Roche nenese žádnou odpovědnost za použití informací uveřejněných na těchto stránkách ani za jejich vztah k právním předpisům, omezením či registračnímu procesu v zemi vašeho původu.